Harmonogram luty 2016

przez w Bez kategorii Możliwość komentowania Harmonogram luty 2016 została wyłączona

  • 5 lutego – Bal Karnawałowy „W bajkowym lesie”. Tego dnia obydwa oddziały Bajkowej Krainy będą się wesoło bawić pod okiem animatora.
  • 9 lutego – konsultacje z wychowawcą Starszaków realizujących roczne przygotowanie przedszkolne, rocznik 2009 oraz 2010 (lista dla chętnych Rodziców na tablicy ogłoszeń).
  • 10 lutego – dyżur psychologa, pani Agaty Siwiec.
  • 12 lutego – Dzień Przyjaźni, dzieci przyjdą do przedszkola ubrane na czerwono, będą zorganizowane gry i zabawy dotyczące wyrażania i rozpoznawania uczuć.
  • 13 lutego – 3. urodziny świętuje Madzia.
  • 16 lutego – zajęcia z robotyki dla Starszaków
  • 17 lutego – kolejne warsztaty z cyklu „Z motyką w kosmos”

Spacer w przestrzeni kosmicznej

  • W oczekiwaniu na zieloną trawę i czyste powietrze do oddychania wybierzemy się na spacer w otchłań kosmicznej przestrzeni. Zobaczymy nasz świat z boku i wykonamy model Układu Słonecznego. Przyjrzymy się planetom i gwiazdom. Drogą Mleczną zawędrujemy jeszcze dalej, na spotkanie galaktyk. Wykonując wyposażone w egzoszkielety skafandry kosmonautów, wyjdziemy naprzeciw przyszłości. Będzie to wspaniała okazja do poznania bliżej wszechświata i praw, które nim rządzą. Przyjrzymy się także nowatorskim technologiom i zastanowimy w jakim kierunku zmierzają.
  • 22 – 26 lutego – tydzień poświęcony językowi polskiemu, poniżej krótki opis tego co będzie się działo w przedszkolu. Program przygotowała pani Mariola, między innymi polonistą:

Zainspirowani Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego obchodzonego 21 lutego chcemy zachęcić wszystkie Starszaki do stworzenia „Koleżeńskiej Biblioteczki”. W ostatnim tygodniu lutego każde dziecko będzie mogło przynieść do przedszkola 1-2 swoje ulubione książki, które będzie mógł wypożyczyć kolega/koleżanka. Zrobimy inwentarz wszystkich przyniesionych zbiorów, tak by żaden z nich nie uległ zagubieniu. Dzieci chcące wypożyczyć książkę kolegi będą (z pomocą nauczyciela) wypełniać specjalnie przygotowany do tego rewers :). Mamy nadzieję, że wszystkie Starszaki zechcą wziąć udział w tej zabawie.

Podczas tego tygodnia zagłębimy się w świat polskiej poezji, skupiając się głównie na utworach „Janka, co lubił czytać” – mowa oczywiście o Janie Brzechwie. Każde dziecko stworzy własny zbiorek z ilustracjami do omawianych wierszy. Zabawy językowe urozmaicą nam zagadki związane ze związkami frazeologicznymi. „Znamy się już jak łyse konie” więc nie będziemy „owijać w bawełnę”, że „ubaw będzie po pachy” :).

Podczas tych dni spróbujemy zrozumieć czym są dialekty i gwary – czy wszyscy mówimy tak samo? Dowiemy się min. gdzie z rana budzi piejok, czy cuca to rzeczywiście najlepszy przyjaciel człowieka i co daje nam klumpa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone.