Nie zrobiłam tego wcześniej, ale chciałam podziękować za klimat, jaki Pani i panie nauczycielki budujecie w przedszkolu. Dziecko nie jest anonimowe (w przypadku ruchliwego Tymona i tak byłoby to trudne :), a rodzice mają znakomity kontakt i dostęp do informacji odnośnie tego, co dzieje się w przedszkolu (maile, zdjęcia, smsy, ciekawe spotkania) – to wszystko sprawia, że słowa Asi, która poleciła mi Bajkową Krainę, o rodzinnym klimacie przedszkola są jak najbardziej trafione. Chciałabym też przez Pani ręce podziękować Pani Agnieszce za opiekę nad Tymonem. Jeśli chodzi o dzieci, jestem osobą bardzo wymagającą, a Pani Agnieszka już w pierwszych dniach wzbudziła moje zaufanie. Szczególnie ważne i docenione przeze mnie było to, że przez pierwsze 2 tygodnie codziennie sama sprowadzała Tymona i od siebie, zanim zapytałam, opowiadała o tym, co robił i jak mu minął dzień. Potwierdzeniem tego jest dla mnie to, że Tymon codziennie ze smutkiem mówi, że dziś nie było Pani Agi. Słowa uznania też za pomoc w błyskawicznym odpieluchowaniu – niecałe 2 tygodnie i było po sprawie 🙂 Dziękuję.

Mama Tymka, 7 stycznia 2013

W związku z tym, że niedługo będziemy żegnać się z „Bajkową Krainą” chcemy urządzić w Głogoczowie piknik pożegnalny dla wszystkich Starszaków. W ten sposób pragniemy zakończyć trzyletni pobyt naszej córki w przedszkolu i podziękować za fachową opiekę pedagogiczną dzięki, której Amelia mogła rozwijać się pod względem społecznym, emocjonalnym i intelektualnym oraz przyjazną, domową atmosferę sprawiającą, że dziecko z radością wracało na ulicę Rutkowskiego. A dzięki zajęciom dodatkowym mogła odkrywać swoje zainteresowania i ocenić co lubi, a czego nie. W ciągu tych trzech lat Amelia „zaliczyła” tyle różnych atrakcji, że trudno będzie ją (i inne dzieci) jeszcze czymś zaskoczyć. Mam nadzieje, że Głogoczów jest tym miejscem, do którego „Bajkowa Kraina” jeszcze nie dotarła.

Mama Amelki, 3 czerwca 2012

Dla nas jest to niewiarygodne, że czas przedszkola już się kończy. Bardzo dziękujemy za wspaniałą opiekę nad Leosiem i pracę nad jego rozwojem, te wszystkie wycieczki i atrakcje były bezcenne, a dodatkowo wspaniałe dzieciaki i oczywiście fachowa kadra. Leon uważa Panią Karolinę za wzór i zawsze w rozmowach powołuje się na to co Pani Karolina powiedziała, a Pani Karolina wie wszystko najlepiej. Bardzo dziękujemy wszystkim Paniom opiekunkom, szczególnie Pani Karolinie za rozwijanie zamiłowań Leona do prac plastycznych i robienia czegoś z niczego, Leon to uwielbia.

Mama Leona, 1 sierpnia 2012

Pani Kasiu, trudno uwierzyć ale nadszedł koniec naszej przygody z Bajkową Krainą… Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przez ponad 2 lata uczyli, tulili, cierpliwie tłumaczyli, odpowiadali na miliony pytań i pocieszali naszego Synka w trudnych dla Niego momentach podczas stawiania pierwszych przedszkolnych kroków. Będziemy Was mile wspominać i zapewne nie raz wpadniemy w odwiedziny .

Rodzice Oskara, 31 lipca 2014

Jesteśmy rodzicami 6-letniej Asi, absolwentki „Bajkowej Krainy”. Bardzo żałujemy, że musieliśmy się już rozstać z tym wyjątkowym miejscem . Wyjątkowym pod wieloma względami. Pani Kasi wraz z całą załogą udało się tu stworzyć  kameralne, przytulne miejsce dla dzieci, można by rzec „rodzinne” , gdzie dzieci czują się komfortowo i bezpiecznie, jak w domu… ale z jednym wyjątkiem…. tutaj dzieciaki nie wiedzą co to nuda. Po przykrych doświadczeniach ze starszym synem, który lata przedszkolne chyba wolałby wymazać z pamięci, byliśmy po raz pierwszy świadkami, jak można tęsknić za zabawą w przedszkolu, za Paniami, za wycieczkami. No właśnie…. a propos wycieczek. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania  p. Kasi w poszukiwaniu  propozycji ciekawych warsztatów, wycieczek, pokazów. Każdy miesiąc przynosił przedszkolakom coraz to wspanialsze  atrakcje i nowe przeżycia.

Trzeba dodać do tego wszystkiego  niesamowity profesjonalizm wychowawców połączony z ich ogromnym sercem dla każdego z maluchów . Ale tak dzieje się chyba tylko wówczas , gdy praca z dziećmi =pasja. Cieszymy się, że takie przyjazne miejsca  istnieją i że nasze dziecko właśnie tam spędziło swoje ważne trzy  „miodowe” lata.

Rodzice Asi, 30 sierpnia 2014

Wakacje w przedszkolu były super! Tygodnie tematyczne to świetny pomysł, a zaangażowanie i pomysłowość Pań  – cudowne. Bardzo mnie cieszyło, że Klara miała szansę zapoznać się z Indiami, Afryką, czy kosmosem. Takich praktycznych i ciekawych dla dzieci zajęć brakuje zarówno w przedszkolach jak i szkołach. Mam nadzieję, że to się jeszcze powtórzy 🙂

Mama Klary, 1 września 2015

 Dzieciakom bardzo podobały się zajęcia i tematy zaproponowane przez nauczycieli podczas wakacji. Mateusz z radością szedł do przedszkola i codziennie z wielką pasją opowiadał po powrocie o tym, czego właśnie się dowiedział. Bardzo podobała mu się wycieczka do Wiosek Świata, a wyprawa w kosmos pasjonuje go do dziś. Bardzo wiele informacji opowiedział bratu i bardzo wiele zapamiętał. Taką samą radość sprawiły mu Indie (temat p. Marioli).

Mama Mateusza, 2 września 2015

Osobiście uważam, że wszystkie wycieczki organizowane w przedszkolu są wartościowe i bardzo pomysłowe. Jak rozmawiam ze znajomymi o tym co się dzieje w przedszkolu, to są bardzo pozytywnie zdziwieni aktywnością oraz kreatywnością nauczycieli, że im się tak zwyczajnie „chce” dla dzieciaków. Ogromnie żałuję, że Kuba nie mógł uczestniczyć w ostatniej wycieczce ale nadrobimy ;-). Fantastyczne jest wyszukiwanie ciekawych miejsc i tematów. Gratuluje kadry 😉 a nauczycielom kreatywności.

Mama Kuby, 2 września 2015

 Do Bajkowej Krainy najpierw uczęszczał przez 2 lata nasz starszy syn.

Byliśmy bardzo zadowoleni więc kiedy o pięć lat młodszy braciszek skończył 4 lata również postanowiliśmy go zapisać do bajkowych Starszaków.

Mamy więc możliwość porównania jak przez lata rozwijała się Bajkowa Kraina.

Już pięć lat temu to przedszkole było wyjątkowym miejscem.

Nasze obecne i wcześniejsze doświadczenia to:

  • Bardzo dobra kadra. Widać, że opiekunowie nie są dobierani przypadkowo. Są to osoby solidnym wykształceniem pedagogicznym i z powołania. Kadra była i jest też bardzo stabilna co jest ważne dla dzieci.
  • Wszystkie dzieci są szanowane i uczone szacunku do innych. Przedszkole zwraca na to szczególną uwagę.
  • Dzieci są uczone samodzielności a także opiekuńczości wobec młodszych, bardzo się lubią.
  • Dzięki ciepłej, rodzinnej atmosferze nowe dzieci szybko adoptują się w grupie
  • Bardzo różnorodny program zajęć w tym m.in. basen (niechlorowany ), zajęcia z ogrodnictwa – uwielbiane przez dzieci, świetna Pani od piłki,
  • Dużo ciekawych dobrze zorganizowanych wycieczek.
  • Opiekunowie bardzo komunikatywni, empatyczni, otwarci na sugestie ze strony rodziców
  • Informacja o bieżących i planowanych działaniach/wydarzeniach na najwyższym poziomie

Chłopcy z sentymentem wspominają czas spędzony w Bajkowej Krainie co jest chyba najlepszą wizytówką tego wyjątkowego miejsca.

 Rodzice sześciolatka Krzysia i jedenastolatka Bartka, 4 września 2015

 Z Bajkowa Kraina byliśmy związani przez 9 lat i leży kręci się w oku, że nadszedł czas rozstania. Przedszkole dało nam ogromne zasoby do startu w szkolna przyszłość. Nauczyciele cały czas pokazali na naszymi dziećmi, budziki w nich ciekawość świata i rozwijali ich pasje. Szczególne podziękowania kieruje do właściciela przedszkola p. Kasi oraz nauczycieli p. Karoliny i p. Marioli, bo to osoby niezwykle. Gorąco polecam.

 Rodzice Julki i Maćka, 2 września 2015

Próbując odnaleźć najlepsze słowa opisujące Bajkową Krainę i 4 letni pobyt naszej córeczki Zuzi w tym przedszkolu, ciągle na myśl przychodzi mi jedno słowo: “BEZPIECZEŃSTWO”. Dla nas jako rodziców najważniejsze było i jest, aby nasze dziecko było w przedszkolu bezpieczne, bo przecież tam spędza prawie pół swojego dnia! Nie od dziś wiadomo, że bezpieczne dziecko, to dziecko szczęśliwe i to właśnie uśmiech rysujący się na twarzy Zuzi każdego dnia upewniał nas, że wybraliśmy dla niej odpowiednie przedszkole, które stało się dla dla naszego dziecka drugim domem. Bez najmniejszych wątpliwości posłaliśmy Zuzię do szkoły jako 6-latkę, wiedzieliśmy, że w Bajkowej Krainie została przygotowana do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Wszystkie zajęcia dodatkowe, które ma w swojej ofercie Bajkowa Kraina były dobierane indywidualnie pod dzieci i rodziców, dlatego też dziecko nie mogło się tam nudzić. Z wielkim podziwem i szacunkiem postrzegaliśmy nacisk kładziony na integrację dzieci oraz ich indywidualne predyspozycje. Istotna dla nas była również integracja wszystkich Rodziców, która dzięki niewielkim grupom przedszkolnym i domowej atmosferze, wspólnym warsztatom, przedstawieniom oraz w końcu nadmorskim “zielonym przedszkolom” przebiegała niezwykle miło! Bez wahania powierzyliśmy również młodszą córeczkę w ręce wykwalifikowanej kadry Bajkowej Krainy, bo to dzięki wspaniałym Paniom i czuwającej nad wszystkim i wszystkimi Pani Kasi jesteśmy spokojni o rozwój i wychowanie naszych dzieci.

Rodzice Zuzi i Marysi, 15 września 2015

Jutro ostatni dzień Kuby w Bajkowej … Smutna dla nas rzeczywistość. Bardzo serdecznie dziękuję za lata opieki nad nim, za serce, cierpliwość i dobre słowa od wszystkich – całej ekipy. Jestem wdzięczna, że Kuba miał okazję spotkać na swojej drodze tak wiele życzliwych dusz. Ja absolutnie dziękuję za wszystko i jestem przekonana, że szczególnie ostatni rok w Bajkowej dał Kubie ogromnie dużo dobrego. Życzę wielu radosnych chwil, powodzenia w dalszej pracy i do zobaczenia 😉

Mama Kuby, 30 sierpnia 2016

Chciałabym jeszcze raz bardzo podziękować za każdy dzień Krzysia w Bajkowej Krainie. Ja już to wielokrotnie mówiłam, ale naprawdę uważam, że Pani przedszkole jest wyjątkowe pod każdym względem. Dziękuję za wyjątkową, bardzo profesjonalną i przemiłą kadrę. Dziękuję za interesujący program, za te pełne wrażeń wycieczki, pomysły na urozmaicenie dzieciom czasu. Za każdą rzecz robioną z pasją i zawsze na najwyższym poziomie, za szukanie, dopasowywanie zajęć dodatkowych do zainteresowań dzieciaków. Za wybitną organizację i komunikację z rodzicami- proszę mi uwierzyć, że to nie jest standard. Czułam się bardzo dobrze poinformowana i boję się teraz, że powrót do standardowej rzeczywistości może być trudny 🙂

A przede wszystkim dziękuję za wspaniałą, rodzinną atmosferę, która sprawiała, że Krzyś z wielką radością codziennie szedł do przedszkola.

Nawet jak mój mąż marudzi, że przeprowadziliśmy się do Krakowa zawsze najlepszym argumentem jest najlepsze przedszkole pod słońcem- argument nie do zbicia 🙂 Naprawdę było warto!

Mama Krzysia, 1 września 2016

Przedszkole jest cudowne i gratuluje Pani sposobu w jaki Pani go prowadzi . Rodzinna atmosfery, wyjątkowa opieka, pewność że dzieci są pod najlepszą opieką. Dziękuje za możliwość  udziału w wielu akcjach  dobroczynności których była Pani organizatorem. Z ogromnymi podziękowaniami  za poświęcony czas i uwagę i serce

Mama Amelki, 1 stycznia 2017

Byliśmy wczoraj z chłopcami na basenie. Po bardzo długiej przerwie… I nagle Stefan pokazał nam wszystko czego nauczył się na zajęciach w J&J. Po pierwsze byliśmy zaskoczeni tym, że Stefan chce się pochwalić swoimi umiejętnościami. A po drugie byliśmy oszołomieni poziomem jego umiejętności! Radzi sobie zaskakująco dobrze. Zważywszy na fakt, jakim temperamentem Stefan jest („nie umiem”, „boje się” …) A tu… no nie przymierzając ryba w wodzie 😉 Po basenie elegancko wykąpał się pod prysznicem.  Generalnie: Jesteśmy przeszczęśliwi:) 

Mama Stefana, 29 marca 2017  

W imieniu swoim, męża ale przede wszystkim także Natalii chcieliśmy Pani a  także wszystkim Paniom opiekunkom serdecznie podziękować za te dwa lata spędzone razem. Nam było niezmiernie miło obserwować jak w tym czasie Natalia rośnie i rozwija się pod okiem Pań. Jak przychodzi i wychodzi uśmiechnięta z przedszkola ale i ze w tym wszystkim umiały Panie ją zdyscyplinować i nauczyć dobrych manier. O wiele łatwiej nam rodzicom rozstać się z dzieckiem z rana wiedząc ze zostaje w dobrych rękach – za co serdecznie dziękujemy.

Mama Natalki, 20 czerwca 2018

Tak postanowiłam napisać bo przyszła mi do głowy taka refleksja. Ala już rok prawie chodzi do Bajkowej Krainy, chciałam bardzo podziękować za ten czas. Wiemy ze Alusia jest szczęśliwa i bardzo lubi swoje przedszkole. Ma kolegów, koleżanki a o niektórych nawet mówi, ze to przyjaciele. Bardzo dziękuje za wspaniała opiekę i wychowanie naszej córeczki!

 Mama Ali, 13 sierpnia 2019

 W imieniu swoim oraz Oskarka chciałam bardzo serdecznie podziękować za 4,5 roku wspaniałej przygody w przedszkolu Bajkowa Kraina. Przedszkolu do którego Oskiś przyszedł prawie nie mówiąc, z pampersem na dupce 😊, mając nieco ponad 2 latka. Wtedy strach miał wielkie oczy – mój strach. Miałam wiele obaw – choć zupełnie niepotrzebnie gdyż Oski od pierwszego do ostatniego dnia nigdy z przedszkola wyjść nie chciał ️.

Dziękuję za te kilka lat wspaniałej opieki, przygód, nauki i zabawy – wszystkim Paniom.

Dziś znów strach miał wielkie oczy.  Oskarek szedł do szkoły poważny. Na apelu poprosił żebym trzymała go za rękę, był bardzo przejęty. W klasie już rozrabiał i był sobą 😊. Wracał szczęśliwy i zadowolony, że jest już uczniem. Wiem, że jest bardzo dobrze przygotowany i już jestem spokojna oraz bardzo z niego dumna ☺️.

Pani Kasiu jeszcze raz bardzo dziękuję.

Proszę przekazać również moje słowa pożegnania rodzicom starszaków bo niestety z wieloma nie miałam okazji się pożegnać osobiście. 

 Mama Oskara, 3 września 2019

 Powoli opadają emocje po urodzinowych wzruszeniach Piotrusia. Chciałam podziękować, za możliwość takiego przeżycia tego dnia w przedszkolu, jakie sam sobie wymyślił. Zajęcia z ceramiki są dla niego domowym azylem, a w grupie, ciągle jeszcze nowych Koleżanek i Kolegów, pozwoliły mu poczuć się pewniej To jak promieniał tego dnia było dla mnie bezcenne. Piotrusiowi ogromną radość sprawiła też lawina prezentów – jeszcze długo będziemy się nimi cieszyć i przypominać sobie ten dzień. Bezcenne jest to, że umiał powiedzieć dlaczego taką a nie inną rzecz dostał od konkretnej osoby (bo rozmawiał…, bo ktoś lubi…, bo opowiadał…). To mnie zaskoczyło i bardzo ucieszyło – daje mi bowiem pewność, że jest w grupie dzieci, które go lubią i chcą poznawać. Mam nadzieję, że tworzenie małych arcydzieł z gliny sprawiło radość wszystkim uczestnikom urodzinowego świętowania. I że z nie mniejszą radością powitają ich powrót za kilka tygodni, kiedy już wypalone trzeba będzie jeszcze pomalować. Jestem też bardzo wdzięczna za taką formułę świętowania urodzin: spokojną, w naturalnym dla dziecka środowisku, pod opieką wychowawców. To dla nas, rodziców, nie tylko duża wygoda, ale pewność, że zabawa na pewno się uda.

Mama Piotrusia, 11 września 2019